Najmodniejsze trendy w ozdabianiu paznokci – cz. 2

Przed Tobą druga część artykułu, w którym poznasz najmodniejsze i najbardziej popularne techniki zdobienia paznokci. Zapoznaj się z nimi i wybierz tę, która spodoba Ci się najbardziej! Jeśli nie czytałaś pierwszej części artykułu, znajdziesz ją TUTAJ.
 

4. Gazeta lub mapa

Często nudzisz się w tramwaju? Zafunduj sobie wzorek na paznokcie w formie gazety – świetnie wygląda i zapewnia doskonałe zajęcie na chwile nudy! ;)
 
Ciekawą alternatywą może być wykorzystanie fragmentu mapy zamiast gazety. 
 
JAK WYKONAĆ?
 
Pomaluj paznokcie jasnym kolorem i przyłóż do nich kawałek gazety namoczony wcześniej w alkoholu. Tekst lub obrazek odbije się na lakierze. 

5. Malowanie lakierami, farbkami, rozciąganie igłą

Idealna opcja dla osób, które mają mnóstwo pomysłów na najbardziej wymyślne zdobienia. Przy użyciu lakieru w innym kolorze lub specjalnych, różnokolorowych farbek do paznokci możesz stworzyć właściwie dowolny wzór lub rysunek.
 
JAK WYKONAĆ?
 
Przyda Ci się wykałaczka, igła lub cienki pędzelek. Na suchym lub wilgotnym lakierze namaluj wymyślony wzorek. Malowanie na mokrym lakierze jest trudniejsze, ale pozwala na uzyskanie ciekawszych efektów – poszczególne kolory można łączyć, rozmazywać itp. 

6. Gotowe wzorki 

Naklejki, stempelki i kalkomanie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie odnajdują w sobie talentów artystycznych. Wystarczy pomalować paznokcie na jeden kolor, odbić/przykleić wzorek i gotowe! Oczywiście wzorki zmieniają się sezonowo.

7. Gotowe ozdoby

Istnieje ogromny wybór gotowych ozdób, które można nakleić na paznokcie – np. cekiny, cyrkonie, kolczyki, koronki itp. Można wykorzystywać zarówno gotowe ozdoby, jak i przedmioty dostępne wokół nas. Niektóre z nich można przymocować przy pomocy lakieru do paznokci, inne wymagają zastosowania specjalnego kleju i nierzadko interwencji doświadczonej stylistki paznokci.
 
Nie zapomnij także o nieśmiertelnym brokacie, który może być doskonałym uzupełnieniem innych technik zdobień. 
 
Gotowa na rozpoczęcie przygody z samodzielnym wykonywaniem zdobień paznokci? Lakiery do paznokci Lavertu kupisz TUTAJ!
 
 
 
Kategorie wpisu: 

Komentarze

Dodaj komentarz