Najmodniejsze trendy w ozdabianiu paznokci – cz. 1

Czasy, w których na dłoniach dominował nieśmiertelny french już dawno za nami. Obecnie styliści paznokci z całego świata prześcigają się w wymyślaniu najbardziej fantazyjnych zdobień. Jedne z nich są modne wyłącznie przez sezon, inne zyskują stałe miejsce we wzornikach stylistek. Poniżej znajdziesz przegląd najpopularniejszych i najmodniejszych technik zdobień. Do ich wykonania możesz wykorzystać lakiery do paznokci Lavertu!
 

1. French w nowych, świeżych odsłonach

Zamiast białego paseczka na końcu płytki, pasek w mniej oczywistym kolorze. Wersja dla odważnych: zarówno pasek, jak i pozostała część paznokcia jest w intensywnych, kontrastujących ze sobą kolorach, np. czarnym i czerwonym. 

2. Geometryczne zdobienia

Twórcze rozwinięcie klasycznego frencha – zamiast jednej linii, jest ich kilka, podobnie jak kolorów lub nawet kształtów. Dominuje jedna zasada – ma być geometrycznie, intrygująco i kolorowo!
 
JAK WYKONAĆ?
 
Podobnie jak w przypadku frencha, pomocne mogą okazać się naklejane paseczki, którymi oddzielisz od siebie poszczególne kolory. Wystarczy przykleić i pomalować – nie musisz przejmować się, że linia nie będzie prosta. Gotowe paseczki kupisz w drogerii lub wykonasz samodzielnie, np. przy pomocy domowej taśmy.

3. Ombre

Ombre, czyli inaczej cieniowanie. Jeden z modniejszych trendów fryzjerskich, który znalazł swoje miejsce również w gabinetach kosmetycznych. Technika ombre polega na tym, że paznokcie płynnie zmieniają kolor – np. niebieski niezauważalnie przechodzi w granat. Najładniej wygląda ombre wykonane z kilku odcieni tego samego koloru. 
 
JAK WYKONAĆ?
 
Przyda się maleńka gąbeczka – namaluj na niej paseczki lakieru w różnych kolorach i odbij na paznokciu jak pieczątkę. Na koniec wystarczy usunąć ze skórek resztki lakieru. Dzięki wykorzystaniu gąbki przejście jest łagodne – uzyskujesz efekt gradientu. 
 
Do wykonania manicure w stylu ombre możesz wykorzystać klasyczną gąbeczkę do makijażu (trójkąt) lub np. pacynkę do cieni.
 
Już wkrótce pozostałe techniki zdobień! Jak tylko druga część artykułu pojawi się na naszym blogu, link do niej znajdziesz TUTAJ.
 
Zapraszamy również do zapoznania się z bogatą ofertą modnych lakierów do paznokci Lavertu – znajdziesz je TUTAJ!
 
 
 
Kategorie wpisu: 

Komentarze

Dodaj komentarz