Jak pomalować usta, żeby zachęcały do całowania?

Pozostając w romantycznym, walentynkowym klimacie, postanowiliśmy przyjrzeć się sposobom na wykonanie wyjątkowo apetycznego i zachęcającego do całowania makijażu ust. Sprawdź co zrobić, żeby Twoje usta były pełne i zmysłowe!
 
 
Zmysłowe usta nie muszą wcale oznaczać konieczności wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Zamiast wydawać krocie na nieprzyjemne zabiegi, przetestuj proste sposoby poprawiania kondycji i wyglądu ust!

SPOSÓB 1 – Stymuluj krążenie krwi!

Co zrobić, żeby usta stały się pełne i mocno czerwone? Najprostszy sposób to pobudzić przepływ krwi w skórze czerwieni warg. Jak to zrobić? Wykonaj peeling ust – możesz wykorzystać do tego celu szczoteczkę do zębów lub naturalne mikstury, np.:
 
1) Łyżeczka miodu zmieszana z drobnoziarnistym cukrem – cukier mechanicznie oczyszcza i stymuluje skórę, a miód dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych – resztki mikstury można z powodzeniem zjeść!
 
2) Fusy z kawy – doskonale złuszczają naskórek, a dzięki obecności kofeiny, świetnie stymulują krążenie krwi. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowy efekt nawilżający i odżywczy, wymieszaj fusy z odrobiną naturalnego oleju roślinnego – np. oliwy z oliwek. Tej mieszanki lepiej nie konsumować! :)
 
Peeling należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu wcierając go w skórę czerwieni warg kolistymi ruchami.
 

SPOSÓB 2 – Nawilżaj!

Jeśli twoje usta mają wyglądać smakowicie, nie możesz zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu skóry warg. Przesuszony naskórek wygląda nieestetycznie – marszczy się, łuszczy, a nawet pęka. Nawet niewielkie uszkodzenie skóry w tym obszarze może dać początek bolesnym i naprawdę źle wyglądającym stanom zapalnym. Nie dopuść do tego! Nawilżaj swoje usta co najmniej kilka razy dziennie, a przed wyjściem na dwór koniecznie nakładaj preparat ochronny – szczególnie zimą!

SPOSÓB 3 – Wykorzystuj makijażowe sztuczki!

Chcesz powiększyć usta, ale boisz się strzykawki? Wykorzystaj siłę złudzeń optycznych! Usta będą wyglądały na większe, jeśli nałożysz na nie błyszczyk lub pomadkę w jasnym odcieniu. Najbardziej widoczny efekt powiększenia uzyskasz malując usta w stylu ombre – ciemniejszym kolorem wewnątrz, a jaśniejszym na zewnętrznej części warg – i wykańczając całość błyszczykiem z odbijającymi światło drobinkami. Jeśli wolisz klasyczny makijaż pomadką, staraj się minimalnie wyjechać makijażem poza czerwień warg. Musisz jednak bardzo uważać, żeby nie przesadzić – mocny obrys poza wargami przestał być modny ćwierć wieku temu! 
 
 
Błyszczyk? A może pomadka? Najlepsze produkty Ikor znajdziesz TUTAJ!
Kategorie wpisu: 

Komentarze

Dodaj komentarz