Jak dbać o usta zimą?

Twoje usta są suche, spierzchnięte i pękają? Zima to okres, w którym skóra warg przeżywa bardzo duże obciążenia. Sprawdź co robić, żeby makijaż wykonywany w zimowe miesiące wyglądał idealnie, a Twoje pełne i gładkie usta zachęcały do całowania! ;)
 

Dlaczego zimą mamy tyle problemów ze skórą warg?

Zimą nasza skóra jest mocno narażona na nieustanne zmiany temperatury, rzędu nawet kilkudziesięciu stopni – na dworze jest mroźno, z kolei w pomieszczeniach mamy do czynienia z intensywnym ogrzewaniem. Taka sytuacja sprzyja odwodnieniu skóry, szczególnie delikatnego i wrażliwego naskórka warg. Sytuację dodatkowo komplikuje wilgoć, która odparowując z powierzchni skóry, zwiększa ryzyko powstawania uszkodzeń.
 
Odwodniona, źle odżywiona skóra ma większą skłonność do łuszczenia się i pękania, szczególnie w kącikach warg, gdzie może dodatkowo dojść do nadkażenia i powstania nieestetycznych zajad. Jak uniknąć tych przykrych i bolesnych komplikacji?

Nie wychodź z domu bez ochrony!

Skóra ust przed każdym wyjściem z domu w okresie jesienno-zimowym powinna zostać zabezpieczona pomadką ochronną lub klasyczną szminką/błyszczykiem o dodatkowym działaniu pielęgnacyjnym i natłuszczającym. Ważne jest, żeby wybierać wyłącznie najwyższej jakości produkty – wysuszające pomadki zamiast rozwiązać, mogą wręcz nasilić problem. 
 
Dodatkowo warto pamiętać o tym, żeby podczas mroźnej pogody nie jeść, nie całować się i nie oblizywać ust na zewnątrz ;)

Peelingi i maseczki – nie tylko dla skóry twarzy!

Źle odżywione i narażone na uszkodzenia usta wymagają dodatkowej regeneracji i pielęgnacji. Doskonałe rezultaty odżywienia, nawilżenia, wygładzenia i wzmocnienia skóry warg można uzyskać wykonując regularne peelingi i maseczki. Peeling warg najlepiej wykonać wykorzystując zwykłą szczoteczkę do zębów. Wystarczy delikatnie zwilżyć usta i masować je szczoteczką podobnie jak ma to miejsce w przypadku zwykłego masażu skóry – delikatnymi i regularnymi kolistymi ruchami. Peeling można robić raz w tygodniu. Doskonałym uzupełnieniem kuracji będzie wykonywana 1-2 razy w tygodniu maseczka. Do tego celu możesz zakupić specjalny kosmetyk lub wykorzystać miód, w którym kryje się bogactwo substancji o działaniu odżywczym, regenerującym i nawilżającym. 
 
Tak przygotowana możesz być pewna, że Twój zimowy makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie i utrzymywał się na doskonale nawilżonych ustach przez wiele godzin!
 
Wykorzystaj intensywnie pielęgnujące pomadki Lavertu (TUTAJ) i błyszczyki Pure Colors (TUTAJ) – kliknij na wybrany link i przejdź do sklepu internetowego firmy IKOR.
 
 
Kategorie wpisu: 

Komentarze

Dodaj komentarz